MÜŞTERİ HİZMETLERİ MERKEZİ

Maksimum Sigorta Acentelik

MÜŞTERİ HİZMETLERİ MERKEZİ

RESIDENTAL FIRE INSURANCE

 

Poliçe yaptırabileceğiniz sigorta şirketlerini sıraya koyduktan sonra, şirketler arası poliçe özel şartlarını ve teminatlarını incelemeniz gerekir. Aynı ad altında sunulan poliçeler aslında birbirinden farklı özellikler sunmaktadır.

 

ÖRNEK : Aracımızı, kazalara karşı korumak için kasko poliçesi yaptırırız. Bu istem yalnız kendi aracımızı olacak kazalara karşı korumak içindir. Kasko poliçesi , tek başına temel olarak, çarpma, çarpılma, çalınma, ve yangın risklerine karşı aracımızı korur. Aracımız aynı zamanda Deprem,sel su,terör,kötü niyetli hareketler, fırtına, sigara ve benzeri maddeler, yetkisiz kişilerce çekilme risklerine de açıktır. Bu riskler ek teminatlarla, bazı şirketlerin poliçelerinde isteğe bağlı olarak sunulur. Bazı şirketlerin poliçelerinde kaskonun ayrılmaz parçasıdır. Bazı poliçelerde bu ek teminatlar verilse bile, teminatlarda muafiyet ve kısıtlılık vardır.

Kasko poliçeleri ek teminatlarla zenginleştirilmiştir. Kendi aracımızın hasarı dışında, aracımızı kullanırken, kusurumuzdan dolayı üçüncü şahısların mallarına, bedenlerine, sağlıklarına, karayollarına ve tesisatlarına zarar verebiliriz. Bu zararları öncelikle Trafik Sigortası diye bilinen, Zorunlu Mali Mesuliyet Poliçeleri karşılar. Trafik sigorta poliçe limitleri Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı tarafından belli zamanlarda yükseltilse de genelde yetersiz kalırlar. Bu yetersizliği tamamlamak için kasko poliçelerinin içine İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı eklenir. Bu eklenen teminatlar bazı sigorta şirketlerinin kasko poliçelerinde primi düşük çıkartmak için çok küçük bir bedelle eklenir. Bazılarında bu bedeller gerçek bir koruma için önemli seviyelerdedir.

Aracımız içinde bulunan kişiler gerek bizim kusurumuzdan gerekse üçüncü şahısların kusurlarından dolayı bedenen zarar görebilirler hatta vefat edebilirler. İşte bu durumlarda kasko poliçesinin içine ek teminat olarak konulan koltuk sigortaları diye bilenen Ferdi Kaza teminatı devreye girer.Bu ek teminat bedellerinin yüksek olup olmadığı, tedavi masraflarının da karşılanıp karşılanmadığı incelenmelidir.

Kasko poliçeleri aracın orjinal olan, yani fabrika çıkışında var olan müzik sistemini ve aksesuarlarını da koruma altına alır. Ancak değişen müzik sistemi ve aksesuarlarla araç da bulunan TV, telefon gibi cihazların poliçe kapsamına alınması gerekir.

Ayrıca poliçelere teminat yelpazesini genişletmek için, hukuksal koruma ve asistans hizmetleri eklenir. Asistans hizmetleri günümüzde kasko poliçelerinin tamamına yakınında uygulanmakta olup, hizmet içeriği olarak farklılıklar gösterirler. Asistans hizmetler içeriğinin ayrıntılı olarak incelenmesi gerekir. (Ana sayfamızda asistans hizmetlerimizi ayrıntılı olarak inceliyebilirsiniz.) Ayrıca anlaşmalı servis istasyonlarının araç markanızın yetkili servis istasyonu olmasına ve yurdumuzun her ilinde olup olmadığını inceleyin.

Kişisel eşya teminatı ile kaza esnasında veya münhasıran hırsızlık olaylarında araçda bulunabilecek kişisel eşyalarınız teminat altına alınabilir. Bu teminatı şu anda yalnız ANADOLU SİGORTA şirketi vermektedir.

Anadolu mini onarım hizmetleri teminatına giren küçük hasarlarınızı ,Anadolu Sigorta’nın anlaşmalı olduğu AUTO KING  servis istasyonlarında yaptırmanız halinde hasarsızlık tenzilatınız etkilenmeyecektir.

Kasko poliçenizi yaptırdıktan sonra hasar vukuu bulduğunda,

Öncelikle hangi riskinizin teminat altına alınmasını istiyorsanız buna karar verin. Günümüzde poliçe teminatları ek teminatlarla zenginleştirilmiştir. Ancak bu ek teminatlarda bizi olası risklere karşı koruma altına alırlar.

Kasko poliçenizi yaptırdıktan sonra hasar vukuu bulduğunda,
• Pirimlerinizi vadesinde ödemiş olmanız gerekir (vade kaçırmamak için kredi kartı talimatı vermenizi öneririz.)
• Değişen parçalarınız için eski model otomobillerde kıymet kazanma tenzili uygulanmaması gerekir.
• Değişen parça olduğunda ,tazminat bedelinden ikame pirimi kesilmemesi gerekir.
• Yılda bir kere cam, far kırılması hasarları ve rüculu hasarların hasarsızlık indirimini bozmaması gerekir.
• %35, %40, %50, %60,%65  hasarsızlık tenzilat oranlarına ulaştıktan sonra ilk hasarınızda hasarsızlık tenzilatının sıfırlanmaması gerekir.
• Hasar dan sonra poliçe yenilemenizde sürprim uygulanmaması gerekir.
• Anlaşmalı servis istasyonlarında, elinizi cebinize atmadan, orijinal parçalarla anahtar teslimi aracınızın onarılması gerekir.
• Son model aracınız pert olduğunda size sıfır araç verilmesi gerekir.

Bu imkanlara sahip bir poliçe almanız halinde, doğru seçiminiz için sizi tebrik etmek gerekir. Çünkü siz bir ANADOLU SİGORTA kasko poliçesi satın aldınız.

Kasko poliçelerinde olduğu gibi diğer poliçelerimizde de teminatlarımız çok zengindir. Varsa Muafiyetlerimiz gizlisiz saklısız açıkca poliçelerimizde yazılıdır. Zorunlu muafiyetler sizin yararınıza olması için minumum seviyede tutulmuştur.

ThemeTF Bridge - Creative Multi-Purpose WordPress Theme Download Free