GRUP EMEKLİLİK

Maksimum Sigorta Acentelik

GRUP EMEKLİLİK

Bireysel Emeklilik Nedir?

Sizin ve çalışanlarınızın emeklilik günleri için bugünden yatırım yapmanızı sağlayan ÇOK AVANTAJLI bir yatırım aracıdır.

Kaliteli, şirketine bağlı ve motivasyonu yüksek insan kaynağı

Çalışanlarınızı bireysel emeklilik sistemine dahil ederek onların yarınlarını da güvence altına alabilirsiniz. Böylece çalışanlarınızın motivasyonları, kurumunuza bağlılıkları, verimlilikleri ve dolayısıyla kurumunuzun hizmet kalitesi artar.
Ayrıca sektördeki rakiplerinize kıyasla istediğiniz kalite, verim ve başarıdaki insan kaynağına daha kolay ulaşabilirsiniz.

Personel maliyetlerinde düşüş ve gelecek güvencesi yaratma

Çalışanlarınızı bireysel emeklilik sistemine dahil ederek emeklilik günlerinde de bugünkü yaşam standartlarını sürdürmelerine yardımcı olabilir, aynı zamanda personel maliyetlerinde düşüş sağlayabilirsiniz.

Örneğin; çalışanlarınızın maaşlarına %10 zam yapmak istiyorsunuz. Bu zammın tamamı veya bir kısmı ile çalışanlarınızın bireysel emeklilik hesaplarına katkıda bulunmanız durumunda çalışan başına maliyetiniz daha düşük olacaktır.

Kurumlar vergisi matrahından indirim imkanı

Çalışanlarınız adına ödediğiniz katkı payı tutarlarını;

  • Çalışanlarınızın aylık brüt maaşlarının %10’una ve
  • Yıllık olarak, brüt asgari ücretin yıllık tutarına kadar doğrudan gider yazarak kurumlar vergisi matrahından indirebilirsiniz.

Ayrıca, brüt asgari ücretin %30’una kadar olan aylık katkı payı tutarı SGK primi matrahına dahil edilmemektedir.

Çalışanlarınız; ödedikleri katkı paylarını ödedikleri ayda elde ettikleri ücretin %10unu ve yıllık olarak brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahından indirebilirler.

ThemeTF Bridge - Creative Multi-Purpose WordPress Theme Download Free